Stan polskiej turystyki - czy warto podróżować?

krajowa turystyka opiera się na kilku głównych lokalizacjach w kraju i paru krajach, które stanowią Mekkę dla polskich turystów. W kraju jest to oczywiście Zakopane na południu, a także kilka nadmorskich miejscowości. Za granicą najchętniej odwiedzanymi kierunkami wydają się być obecnie Chorwacja oraz Turcja.


narty
Author: Rafin Developer.
Source: Rafin Developer.
Do tego niezmiennie od lat wyjeżdżamy do Grecji, a także Bułgarii.


Najczęściej podróżujemy samolotami - szukamy biletów na tanie linie, które mimo niezbyt wysokiego standardu szybko przewiozą nas do upragnionego miejsca wypoczynku. Poza nimi mamy także kilka innych alternatyw. Jeszcze kilka lat temu równie popularne były u nas podróże autokarem. Mimo długiego czasu podróży mają one niebywałą atrakcję - oprócz tego, że są zorganizowane, to agencja wozi nas po najciekawszych miejscach w regionie. Dla osób, które nie odważą się na długą podróż własnym samochodem, to takie rozwiązanie jest świetną opcją. Jednocześnie zdajemy się na kierowcę, ale mamy dużą swobodę jeśli chodzi o alkohol. Gdy jednak przyjedziemy na miejsce na własną rękę to hotele zagranicą, podobnie jak hotele w Polsce są w stanie zapisać nas na wycieczkę podobnego typu. Jednak własny (lub wypożyczony!) samochód w innym kraju to luksus - jesteś sami sobie panami i możemy pojechać i odwiedzić co tylko chcemy. Jest to dobry wybór, gdy w planie wycieczki mamy wiele miejsc, do których nie da się inaczej dotrzeć. W zależności od typu wycieczki śpimy również w różnych hotelach. Przelatując samolotem często osiadamy w jednym miejscu wykupując all inclusive i przejmując się już niczym. Również w Polsce najczęściej pytamy o tę formę zakwaterowania. W przypadku podróży autokarem/samochodem raczej mamy zapisany jedno-dwudniowy wypoczynek w kilku hotelach o lekko niższym standardzie. Dzięki temu zmniejszamy nasze opłaty za pobyt, gdyż w lepszych hotelach musimy liczyć się z tym, że krótszy pobyt jest równy wyższym cenom. Jest to dla nich rozsądne rozwiązanie wręcz sugerujące turystom wykupienie dłuższego pobytu - http://www.eholiday.pl.


W Polsce czasami trudno znaleźć miejsca w takich hotelach i trzeba się ratować tak zwanymi gościńcami lub innymi kwaterami oferowanymi przez prywatnych mieszkańców, którzy starają się dorobić w wakacyjne miesiące na turystach.


Stan kondycji polskiej turystyki nie jest zły. Polacy jeżdżą i podróżują i po kraju, i za granicę. Dzięki tanim lotom, które obecnie zaczynają dominować na polskich lotniskach, możemy za małe pieniądze oblecieć naprawdę spory kawałek świata.